Kateřina García

zpěv

Číst dál...Kateřina se začala věnovat zpěvu tradiční irské a ostrovní hudby ve skupině Celtic Rej. V roce 1998 spoluzaložila kapelu Dún an Doras, ve které působila do roku 2007. Od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou v projektu García. Mimo to spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá Tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, Alan Doherty, James Ryan, dublinský Traditional Arts Collective a další). Sefardské hudbě se začala věnovat v souvislosti s výzkumem židovské španělštiny v rámci doktorského studia na Filozofické fakultě v Praze. V roce 2006 založila se svojí sestrou Bárou a Predragem Duronjićem projekt Kal y Kanto, zaměrený na interpretaci sefardských a balkánských písní. Dále se tomuto tématu věnuje ve své profesi hispanistky se zaměřením na jazyk sefardských Židů, na Trinity College v Dublinu.

Barbara García

zpěv

Číst dál...Začala zpívat sefardské písně v projektu Kal y Kanto. Mimo to se věnuje zpěvu zejména severošpanělské lidové hudby (ve skupinách Seis, Marw) a také zpívá ve smíšeném komorním sboru Subito.

Luboš Malina

banjo, klarinet, tarogato, kaval

Číst dál...Multiinstrumentalista Luboš Malina je spoluzakladatelem a kapelníkem bluegrassové kapely Druhá tráva. Je zároveň vyhledávaným producentem a studiovým hráčem. Podílel se na projektu Lucie v Opeře, na deskách Lenky Dusilové, skupin Kabát, MIG 21, Teagrass a mnoha dalších. Doposud natočil čtyři sólové desky. Několikrát byl oceněn v anketě Bluegrassové asociace ČR jako Banjista roku. V současné době též spolupracuje s Kateřinou v projektu García a vystupuje v bluegrassové skupině Malina brothers.

Predrag Duronjić

kytara, zpěv

Číst dál...Bosenský zpěvák a kytarista pochází z rodiny se sefardskými kořeny a silnou hudební tradicí. Od roku 1997 žije v České republice, kde působil v mnoha hudebních uskupeních různých žánrů (Celtic Rej, Dún an Doras – keltská hudba, Draga banda - world music, Kal y Kanto - sefardské a balkánské písně). V současné době vystupuje s uskupením Radimova kapela Karel - gipsy punk.

Tomáš Liška

kontrabas

Číst dál...Studoval kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a v roce 2013 dokončil magisterské studium na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných amerických hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka. Tomáš vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech, Latinské Americe a Africe. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů v Polsku, Belgii a ve Španělsku. Jeho klíčoví spolupracovníci, kromě Marty Topferové, jsou David Dorůžka, Steve Walsh, Druhá tráva, Beáta Hlavenková, Cyrille Oswald, Lenka Dusilová, Eternal Seekers, Dan Tepfer, Mark Aanderud, a mnoho dalších.
Tomášovo debutové sólové album "Invisible World" (2009 Animal Music) obdrželo cenu Tais Awards za nejoriginálnější nahrávku roku 2009 a toto stejné album bylo nominováno na cenu Anděla.